13 painting, engraving and lithograph auctions for Tapies

Artist on Auctions

Picasso Miró Beneyto Senabre Dalí Tàpies Robledo Cimbrón Ksieski Tharrats Toulouse Lautrec Chillida Muntañola Casas Ocampo Goya Ponç Sabaté Amer Argimón Batallé Casademont Plensa Pujol Boira Rollán Gutiérrez Aláiz Xercavins Death NYC Josep Costa Salanova Arranz Bravo Busom Calder Carles Castillo Cuartielles Fresquet Mariscal Mir Munill Navarro Ribas Rosich Tobella Torner de Semir Varios Viladecans Balanza Navarro Vives Pinto Canal August Puig Mouly Serrat Balasch Tusquets Roca-Sans Lucien Clergue Jose Manuel Reyes Joan Bennàssar Espriu i Puigdollers María José Cabeza Quimet Sabaté Casanova Michelangelo Buonarroti Amat Artigau Aulèstia i Vàzquez Bartolozzi Beá Beard Beltrán Braque Bueno Canogar Casaus Claramunt Comellas Cruañas Cruspinera Cugat Cuixart Díaz Duflús Farreras Fita Fontanet Fuentetaja Grau Sala Griera Guinovart Hugué Lagar Lloveras Losada Mariné Nadal Navarra Opisso Ortuño Peragón Queralt Ràfols Casamada Rio Rovira Sánchez Sarsanedas Saurí Soler Suñol Teixidó Uclés Valdés Vasarely Vayreda Viladés Villar Viñolas Warhol Zush Lleó Modigliani Esteve Sidro Ramaugé Barnils Canals Serra Escribà Sala Herrero Avilés Colet Abad Doblas Rey Polo Pagans Montsalvatge Martí Alsina Torralba Grau Garriga Kooning Vila i Plana Baqués Suarez Gomà i Boronat Martí Aragonés Giner Bueno Abras Guansé Brea Chirino Carmen Calvo PR Monsar Albacete García Llort Barcelona Farabo Edgar Degas Allen Jones García-Espina Gil Gallango Schaal Luis Vélez Cardona Torrandell Manolo Gomez Iraizoz Rex Capitani Pongpan María José Carrasco Carod Voldemar Boberman Rodríguez Álvarez Le Corbusier Belmonte León Olmo Gino Borlandi Lafita Blanco Bilbao Martínez Nadal Horrach Machourek Socías Albadalejo Moya Calvo Fernández Saus Alonso Rochi Ormaolea Damián Torres Freixas Cortés