Painting

List Type

Artists with auctions

Picasso Dalí Tàpies Robledo Cimbrón Miró Chagall Peragón Xercavins Alicia Ramos Muñoz Warhol Fresquet Genovart Lloveras Gutiérrez Aláiz Capitani Argimón Barceló Bartumeus Tharrats Gardy Artigas Ksieski Ardanuy Fernández Sergi Castignani Feito Pastor Raventós Ricart Ripollés Rollán Canals BART José Luis Pérez Vilá Vendrell Alumà Aulèstia i Vàzquez Busom Calder Casademont Guinovart Munill Agustí Penadès Pujol Boira Pagans Montsalvatge Antony Redmile Mariano García y Mas Amer Anónimo Canogar Castillo Chillida Cruañas Falcó Fita Fontanet Gudiol Méndez Palazuelo Pascual Ràfols Casamada Ribas Subirachs Suñol Uclés Viladecans Zush Vilà Moncau Escrich Balanza Colet Domingo Segura Grau Garriga Antoni Miró Moore García Iranzo Brinkmann Jaume de Córdoba Carme Miquel Manolo Gomez Díaz-Maroto Manzanares Rosa Torres José Peñuelas Jose Manuel Reyes Alberti Arranz Bravo Artigau Beltrán Borrell Brossa Casamada Castañeda Cerdá Chancho Claramunt Comellas Costa Vila Cuartielles Cuixart De la Serna Delgado Espinosa Fraguas Grau Hernández Pijuán Ibarz Lagar Lamazares Mariné Mariscal Mir Morató Moscardó Muxart Nadal Navarro Nonell Pazos Pineda Bueno Plensa Pomés Pruna Pujol Rasero Roldán Santos Sanz Sarquella Serrasanta Torner de Semir Toulouse Lautrec Tuser Ubeda Vasarely Vives Fierro Esteve Sidro Cores Rebull Mycock Prado Julius Christensen Gordillo Agenjo Torralba Shepard Fairey Dosamantes Alemany De Felipe Vila i Plana Rivera Hernández Banksy Kim Teresa Farrés Martí Aragonés Giner Bueno Rovira Brull De Juan Lloreda Escuela Holandesa S. XX García Llort Martínez Ortiz Menan Mascaró Vives Marcos Ripoll García-Espina Pallarés Moya Gil Gallango Rafa Forteza López-Ribalta Herreros Casariego Brian Harris Espinach Llavina Luis Vélez Vilarasau Capa Eiriz Fausellas Manuel Marín Adolf Genovart García Sevilla Cardona Torrandell August Puig Ysasi Montserrat Foj Marcela Jardón Saura Llorens Pep Canet Mari Paz Illana Andreu Alfaro Leopoldo Pomés Josep Obradors Díaz Ojeda Dima Gorban Edna Hibel Guerra Calle Lucien Clergue Jose Gallego Boris G Picó Mitjans Mas i Mascaró Vallvé Cordomí

Auction List